شرایط و ضوابط تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره + امکان ثبت درخواست تجهیزات حفاظتی برای روانشناسان و مشاوران

شرایط و ضوابط تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره + امکان ثبت درخواست تجهیزات حفاظتی برای روانشناسان و مشاوران

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره؛ به اطلاع می‌رساند افرادی که تاکنون موفق به اخذ پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شده‌اند می‌توانند برای آغاز به کار خود دفتر شخصی تاسیس کرده یا با مراکز دارای مجوز از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره همکاری کنند.

اما برای تاسیس مرکز روانشناسی یا مشاور باید شرایط زیر را دارا باشد:

1-   از زمان اخذ پروانه اشتغال تخصصی برای فارغ‌التحصیلان دکتری 3 سال و برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد 5 سال گذشته باشد.

2-   فرد باید درخواست خود را به صورت حضوری به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بخش واحد مراکز ارائه کند.

3-   غیر از فرد موسس باید حداقل دو همکار دارای پروانه اشتغال معرفی شود.(تمامی روانشناسان و مشاورانی که در مراکز فعالیت می‌کنند باید پروانه اشتغال داشته باشند.)

لازم به تاکید مجدد است که شرایط ذکر شده برای تاسیس مرکز است و شامل تاسیس دفتر شخصی نیست.


حسین همتی معاون پشتیبانی و اجرایی سازمان در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره از فراهم شدن امکان ثبت درخواست تجهیزات حفاظتی برای اعضا خبر داد.

وی اظهار کرد: جامعه فرهیخته روانشناس و مشاور لایق ارائه خدمات مطلوب در حوزه‌های مختلف رفاهی است.سلامت ومهر

معاون پشتیبانی و اجرایی سازمان افزود: از ابتدای استقرار در سازمان، برنامه‌ریزی‌های مختلف برای ارائه خدمات مطلوب به اعضا را آغاز کردیم و باتوجه به اینکه کار انجام نشده بسیار زیاد بود، مکاتبات با دستگاه‌ها و شرکت‌های مختلف صورت گرفت تا کوتاهی‌های گذشته را جبران کنیم.

همتی عنوان کرد: در حوزه‌های رفاهی خبرهای خوبی برای اعضا داریم که در روزهای آینده اعلام میکنیم، قرارداد و تفاهم‌نامه‌هایی با بخش‌های مختلف خدمات‌دهی منعقد کردیم که اعضا احساس کنند سازمان صنفی آنها فعالیت و حمایت مثمر ثمری برای آنها خواهد داشت.

وی اعلام کرد: در حال حاضر با یکی از شرکتهای معتبر امنیتی، قراردادی جهت تامین تجهیزات حفاظتی از جمله شوکر و اسپری فلفل برای روانشناسان و مشاوران منعقد کردیم و هم‌اکنون اعضا می‌توانند از طریق پروفایل عضویت درخواست خود را ثبت کنند.

معاون پشتیبانی و اجرایی سازمان تصریح کرد: آموزش نحوه ثبت درخواست در قالب ویدئو توسط روابط عمومی سازمان آماده و در سایت قرار داده شده است. اما به صورت کلی باید عرض کرد که اعضا از طریق پروفایل خود می‌توانند در قسمت خدمات رفاهی درخواست تجهیزات بدهند و بعد ازین سازمان، درخواست متقاضیان را دریافت و معرفی‌نامه صادر می‌کند.

همتی در پایان خاطرنشان کرد: در روزهای آینده اخبار بسیار خوبی در حوزه ارائه خدمات‌ رفاهی بیشتر به اعضا اعلام میکنیم و روانشناسان و مشاوران محترم بدانند که تمام تلاش خود را برای سربلندی خانواده بزرگ روانشناس و مشاور خواهیم کرد تا ازین پس همه اعضا به عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره افتخار کنند.

دیدگاه خود را بیان کنیدنظرسنجی