راهنما | قوانین سایت | تبلیغات | لینک ها | درباره ما | تماس با ما جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸    سلامت و مهر  
 
خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

تشخیص هویت با تحلیل 49 نقطه صورت هنگام لبخند

تحقیقات جدید  دانشگاه برادفورد انگلستان نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند هویت افراد را از روی لبخندشان تشخیص دهد.

این به این دلیل است که لبخند زنان گسترده‌تر از مردان است. این یافته‌ها به پژوهشگران اجازه داده تا یک الگوریتم هوش مصنوعی ایجاد کنند که این سیستم می‌تواند جنسیت افراد را در 86 درصد از موارد شناسایی کند.

استاد حسن اوگیل، محقق اصلی این مطالعه، گفت: « زنان قطعا لبخند گسترده‌تری دارند و هنگام لبخند دهان و ناحیه لب خود را به مراتب بیشتر از مردان باز می‌کنند».

این روش به جای استفاده از یک تصویر ثابت، به حرکات صورت هنگام لبخند زدن نگاه می‌کند. این سیستم با ردیابی حرکت 49 نقطه در صورت کار می‌کند. این نشانه‌ها عمدتا به چشم‌ها، دهان و بینی نزدیک است. محققان این آزمایش را بر روی 109 فرد که شامل 69 زن و 40 مرد بودند، انجام دادند.

 ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

دنیایی که اشیاء در آن آقایی می کنند ( رواج تجمل گرایی و مصرف گرایی) بیماری فخر فروشی

  حتما شما نیز بارها شنیده اید که در میان ایرانی ها افتخار به مصرف گرایی نهادینه شده است. به طوری که سبک زندگی با سرعت غیر قابل وصفی به سمت مصرف گرایی در حال حرکت است و به هیچ کس رحم نمی کند.

جامعه مصرفی که هزینه های زیادی را به افراد تحمیل می کند و با این وجود اشتیاق به مصرف گرایی هر روز بیشتر از دیروز می شود و می بینیم که چشم و هم چشمی ها افزایش پیدا کرده و به شکل محسوسی این ضرب المثل «عقل شان به چشم شان است» را می توان احساس کرد. به ویژه در این زمانه ای که دیگر قضاوت های افراد کاملا از روی ظاهر، میزان ثروت، نوع پوشش، نوع آرایش و پیرایش و… شده است. با این تفاسیر در اینجا چند سوال مطرح می شود.

اول از همه اینکه جامعه ایران از چه زمانی مصرف گرا شده است؟

آیا از همان ابتدا چنین خصلتی وجود داشته یا از آن می توان به عنوان یک پدیده نوظهور یاد کرد؟

چرا مصرف گرایی به بخشی از فرهنگ خودنمایی کردن برای دیگران تبدیل شده است؟

چرا مردم به جای داشته هایی شخصیتی شان به ماشین، فرش دستباف، خانه، زیورآلات و… مباهات می کنیم؟ 

 ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

بین شخصیت افراد و انتخاب زنگ تلفن همراهشان رابطه مستقیم برقرار است

 به گزارش جماران، محسن ایمانی، روان‌شناس نیز در این باره می‌گوید: «افراد براساس شغل، جنسیت، موقعیت اجتماعی و… استفاده‌های متفاوتی از گوشی تلفن همراه دارند و نسبت نیازشان به این تکنولوژی هم متغیر است.

ولی به طور کلی گفته شده است که برخی شخصیت‌ها مثل شخصیت‌های خجالتی سعی می‌کنند از طریق تلفن همراه با دیگران ارتباط برقرار کنند.

همچنین بین شخصیت افراد و انتخاب زنگ تلفن همراهشان رابطه مستقیم برقرار است. به طور مثال فردی که شخصیت آرامی ‌دارد از زنگ‌های با ریتم آرام استفاده می‌کند و شخصیت‌های رؤیایی به سراغ زنگ‌هایی می‌روند که ریتم ملایمی داشته و آنها را در رؤیاهایشان غرق می‌کند.

بنابراین انتخاب برخی زنگ‌ها دلیل عاطفی داشته و فرد با شنیدن آن آهنگ خاطراتی برایش تداعی می‌شود و افراد هیجانی از آهنگ‌هایی با ریتم تند استفاده می‌کنند. از این رو هر فرد براساس روحیات و تمایلاتش از زنگ‌هایی خاص استفاده می‌کند.
تعدادی از دانشمندان تحقیقی در این زمینه به عمل آوردند. آنها قبل از بررسی استفاده افراد از گوشی تلفن همراه از آنان خواستند تا پرسشنامه شخصیت را پر کنند.

 ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

بررسی تخصصی (phrenology) علم جمجمه خوانی اسپرزهایم و گال +(physiognomia) علم چهره شناسی برای متخصصین و مشاوران

 دراین مبحث به بررسی نظریه فرنولوژی ( علم جمجمه شناسی ) با مثال های عینی از نقاط مختلف صورت برای شناخت ظاهری خصوصیات افراد می پردازیم .

 

در قسمت دوم به بررسی نظریه ی فیزیوگنومی ( علم چهره خوانی ) با مثال های عینی می پردازیم .

 

قابل ذکر است این نمونه فقط می تواند کمک کننده ی مشاوران و روانشناسان باشد و نمی تواند جای دریای بی نهایت علم تخصصی روانشناسی را بگیرد .

 ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

چگونه یک شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم

  اکثر ما دوست داریم دیگران دوستمان داشته باشند انگار زندگی بهتر می شود. اینکه دیگران دوستمان داشته باشند یا نه کاملا به خود ما بستگی دارد به اینکه چگونه رفتار می کنیم و چگونه با دیگران کنار می آییم خیلی وقتها آنطور که باید با مردم برخورد صحیح نداریم ما می گوییم می خواهیم دیگران ما را همین طور که هستیم دوستمان داشته باشند.

این بدان معناست که ما کارهای را که باید انجام بدهیم نمی دهیم و قصد تغییر دادن راه و روش خود را نیز نداریم خیلی راحت می گوییم چرا نمی توانند من را همین طور که هستم بپذیرند و دوست داشته باشند؟

واقعیت این است که برای آنکه دوستمان بدارند باید دوست داشتنی باشیم.

دوست داشتنی شدن کار زیاد سختی نیست برای شروع بهتر است وقتی با دیگران روبه رو می شوید لبخند بزنید و با روی باز با آنها صحبت کنید رفتاری دوستانه و صمیمی داشته باشید از مشکلات آنها با خبر شوید و سعی کنید درکشان نمایید و به احساساتشان توجه کنید.

وقتی با دیگران رو به رو می شوید بلافاصله سلام کنید منتظر نمانید آنها سلام کنند آنها را به اسم کوچک صدا بزنید نشان دهید که از دیدنشان خوشحال هستید.

طوری رفتار کنید که انگار از زندگی حسابی لذت می برید همیشه به خوبی ها فکر کنید حتی اگر زیاد هم مایل نیستید خود را مثبت نشان دهید هرگز شکایت نکنید و غر نزنید.

 ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

روشي بسيار واقعي براي ذهن خواني سريع ديگران!

 انسانها عموما موجودات کنجکاوی هستند و دانستن افکار یا رازهای پنهان، آنها را به وجد می آورد. موضوع وقتی جالبتر می شود که آنها بتوانند ذهن دوست یا همسرشان را بخوانند.

 

یکی از روشهای موثر ذهن خوانی، درک زبان بدن است. در واقع افراد در حین حرف زدن، به صورت ناخودآگاه قسمتی از بدنشان را تکان می دهند و این حرکات نشان دهنده تفکرات و احساسات درونی فرد نسبت به موضوع جاری دانست.

با روش هاي زير ذهن اطرافیان تان را بخوانید:

 ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

تمرین مهارت چهره خوانی

 ● چهره خوانی چیست؟

بشر در طول قرون متمادی سعی نموده تا با پیوند زدن خصـیصـه هـای صـورت افـراد بـه ویژگیهای شخصیتی، متوجه افکار و درون دیگران شود. با گـذشـت سـالها علم چهره شناسی نیز گسترش یافته و به شاخه های مختلف تـقسـیم شـده است.

بـرای مثـال"متوپوسکپی" علم پی بردن به سیرت و درون آدمی از روی خطوط روی پیشانی است.

            


فرنولوژی علم جمجمه خوانی و مطالعه طرز تشکیل جمجمه میباشد که به بنا نهادن شخصیت و امیال ذاتی و روانی افراد کمک می کند.
"فیزیـوگـنومی" یا عـلم چـهره شـنـاسی، موضوعی است که ما به آن خواهیم پرداخت. این علم به ما می آموزد که چگونه از روی چهره افراد پی به شخصیت آنها ببریم.
امروزه دانشمندان به چنین علومـی، "شـبـه علـوم" اطـلاق کرده و بـهای زیـادی بــه آن نمی دهند و هـمانند عـلومی مانـنـد طالع بـینی به آنها می نگرند: اثبات نشده ولی بیضرر. با این وجود هنوز بسیاری از مردم چهره خوانی را راهی مطمئن برای قضاوت در مورد افراد می دانند. چیزی که اهمیت دارد این اسـت کـه چـهره را بصورت کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تا رسیدن به همه حقایق از قضاوتهـای شـتابزده اجتناب کنیم.

 ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

10 تکنیک‌ برای سخنرانی (آموزش فن بیان - اصول سخنرانی)

 چگونه يك سخنراني خوب ارائه كنيم

 

1-  چه در حضور يك نفر و چه در حضور يك جمعيت پنجاه نفره، مي‌توان بر ترس و خجالت ناشي از سخنراني غلبه كرد.

سخنراني مهارتي است كه همه مي‌توانند با تمرين، آن را بياموزند. با استفاده از ابزار ارتباطي زير، ياد بگيريد كه چطور با اعتماد به نفس صحبت كنيد و اجرايي جالب توجه داشته باشيد.


 2- ارتباط چشمي

 

يك ارتباط چشمي خوب كمك مي‌كند تا مخاطب احساس آرامش بيشتري نمايد و در توانايي‌هايي كلامي شما نيز اعتماد به وجود مي‌آورد. ارتباط چشمي خود را (پيوسته) حفظ كنيد؛ براي اينكار بايد آنقدر بر متن سخنراني خود تسلط داشته باشيد كه فقط هرازگاهي نياز به نگاه كردن به متن خود پيدا کنيد.

چند چهره صميمي را ـ كه به مضمون سخنان شما واكنش نشان مي‌دهند ـ در بين حضار پيدا كنيد و سخنراني خود را با تمركز بر روي آنان انجام دهيد. در هر نوبت، ارتباط چشمي خود را چهار تا پنج ثانيه حفظ كنيد و سپس به سراغ نفر بعدي برويد.

 ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

شناخت ساعات مهم برای اوج عصبانیت و دلایل آن و راهکار های غلبه بر خشم

جايگاه هر يك از ما در پيوستار عصبانيت:

افراد عصباني ۱۰۰          افراد خونسرد    ۰

شما در اين پيوستار در كجا قرار ميگيريد؟!

وقايع ناخوشايند، محركهاي بيروني

عوامل محيطي

لگد شدن پايتان در مراسم عروسي، هنگام تماشاي استقلال و پيروزي در ورزشگاه آزادييا در كتابخانه عكس العمل متفاوتي را در شما بوجود مي آورد.

عوامل فرهنگي

عوامل مذهبي، الگوي تربيتي، نظام ارزشي هاي فرهنگ و ... بر نحوه ی بروز هیجان خشم در ما تأثیرگذار است.

عوامل هيجاني

وقتي ما خيلي خوشحال باشيم  (مثلا" از خبر قبولي در دانشگاه)، عكس العمل ما نسبت به قطع برق، گرماي هوا و ... متفاوت است.

عوامل جسماني

ابتلا به بيماري يا دردهاي مزمن بر عكس العمل ما نسبت به موقعيت هاي خشم برانگيز مؤثر است و ممکن است زودتر از کوره در برویم.

نگرش و تفكر فرد

بايد انديشي، فاجعه سازي، تحمل كم ناكامي، موفقيت يا شكست، تبديل تبديل ترجيحات به توضمات و تعميم افراطي و ...

در نگاه اول انگار فقط دو راه براي مواجهه با هيجان خشم وجود دارد: به دل ريختن عصبانيت يا بروز دادن آن.

به دل ريختن عصبانيت= افسردگي

بروز دادن عصبانيت= پرخاشگري

اما برخورد صحيح برخورد قاطعانه است كه در آن فرد به خود آسيبي وارد نمي كند، به فرد ديگر آسيب وارد نمي كند و به حق و حقوق خود آگاهي داشته و مانع از ضايع شدن آن مي شوند.

 ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

خجالت از جمع یک اختلال هورمونی است

پژوهشگران سوئدی در تحقیقات جدید خود دریافتند که در بدن بیماران مبتلا به اختلال ترس اجتماعی، بیش از حد هورمون سروتونین تولید می شود که باعث افزایش اضطراب در آنها می شود.

 

 محققان دانشگاه آپسالا در سوئد طی بررسی ها و پژوهش های جدید خود دریافتند افرادی که از مشکل خجالت و ترس از حضور در اجتماع رنج می برند، هورمون سروتونین بیش از حد در بدن شان تولید می شود در حالیکه در گذشته پژوهشگران تصور می کردند این مشکل ناشی از کم ترشح شدن این هومون است.

 ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

ویژگی های افرادی که هوش احساسی(هیجانی) بالایی دارند

 اگر توانایی‌های احساسی زیادی ندارید، اگر خودآگاهی ندارید، اگر قادر به مدیریت احساسات ناخوشایندتان نیستید، اگر نمی‌توانید همدردی یا روابط کارآمدی ایجاد کنید.  آنگاه مهم نیست که چقدر باهوش هستید؛ زیرا نمی‌توانید خیلی پیش بروید.


 دکتر گولمن، نویسنده معروف کتاب «هوش احساسی: چرا مهم تر است» و پژوهشگر در زمینه رهبری می‌گوید. گولمن زندگی اش را وقف دانستن این موضوع کرده که چه چیزی باعث موفقیت مردم می‌شود. و عنوان کتاب او باعث شگفتی است زیرا او معتقد است که هوش احساسی باعث موفقیت مردم می‌شود.

 ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

تاریخچه ی خنده درمانی و چگونگی پیدایش یوگای خنده

 در تاریخ خنده درمانی نوین، نام های بسیاری مطرح است که صحبت درباره ی همه ی آنان در این مجال نمی گنجد. در اینجا فقط به کسانی اشاره می شود که الهام بخش پیدایش یوگای خنده بوده اند.

نورمن کازینس ( نویسنده ی سرشناس )

«نورمن » در کتابی با نام « کالبدشناسی یک بیماری » که در سال ۱۹۷۹ منتشر کرد، ماجرای مبتلا شدنش به یک بیماری خطرناک و کشف آثار مثبت خنده و دیگر هیجانات مثبت در مبارزه با آن را شرح داد. او متوجه شد که ۱۰ دقیقه خندیدن، دردهایش را به مدت دو ساعت تسکین می دهد. ماجرای «نورمن» جوامع علمی را تکان داد و الهام بخش پژوهش های بسیاری در این زمینه شد.

 ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

چه افراد و شخصیت هایی بیشتر سلفی می گیرند؟selfy and personality

 حتما این روزها بارها و بارها دیده‌اید كه در جمع‌های مختلف سلفی‌گرفتن باب شده است. عكس‌های سلفی (تصاویری كه توسط خود شخص از خودش گرفته می‌شود) سبكی از عكاسی است كه امروزه به یك اپیدمی تبدیل شده و بسیاری از شبكه‌های اجتماعی محیط مناسبی برای انتشار سلفی‌ها به شمار می‌روند، درنتیجه انتشار این تصاویر به شكل باورنكردنی در حال گسترش است.


ضمن اینكه گاهی می‌بینیم بعضی افراد در انتشار سلفی‌ها زیاده‌روی می‌كنند و در هر شرایطی می‌خواهند سلفی بگیرند. به نظر شما ویژگی‌های شخصیتی افراد در میزان گرایش و علاقه‌مندی آنها به سلفی گرفتن چقدر تاثیر دارد؟

دكتر سعید آزادی‌عصر، روانشناس بالینی و مشاور خانواده به شما می‌گوید كه كدام شخصیت‌ها بیشتر به سلفی گرفتن علاقه دارند و لایه‌های پنهان شخصیت آنها را برای‌تان روشن می‌كنند.

 ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

موسقی مورد علاقه و نوع شخصیت Music and personality traits

 شاید برای شما جالب باشد که بدانید، آهنگ های مورد علاقه افراد مطابق با شخصیت درونی شان است و درواقع آنها از طریق شنیدن آهنگ های مورد علاقه شان با شخصیت واقعی و درونی شان نوعی ارتباط خاص برقرار می کنند و این امر سبب می شود که از شنیدن آن آهنگ احساس خوشایندی به آنها دست داده و حتی گاهی خواستار آن هستند که آن آهنگ را بارها گوش دهند.

۱- آهنگ های شاد
تشکیل شده از انواع آهنگ های پاپ و محلی شاد و...
افرادی که اغلب این سبک شعری را می پسندند، روحیه شاد و سرحال دارند و در اکثر مواقع از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و البته ناگفته نماند که این افراد که اغلب دنبال هیجان هستند سعی بر این دارند تا با شنیدن این نوع آهنگ ها به هیجان برسند.

 ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

مدل دست دادن تان در موردتان چه می گوید؟

 آیا تا به حال دقت کرده اید که هنگام دست دادن معمولا چه کسی اول دستش را جلو می آورد؟ به نظر می رسد از آنجا که دست دادن به نشانه احترام و خوشامدگویی انجام می شود، بهتر است که اول میزبان برای انجام آن پیشقدم شود.


در اصولی که به فروشندگان کالا که به سراغ مشتری ها می روند آموزش می دهند، گفته می شود که چنانچه بدون دعوت قبلی و سرزده سراغ مشتری رفته اند، هرگز برای دست دادن پیشقدم نشوند چون مشتری ممکن است از آمدن آنها خوشحال نباشد و این دست دادن تحمیلی، آثار منفی بر این ملاقات خواهد گذاشت.

در این شرایط بهتر است فروشنده منتظر شود تا شخص دیگر برای دست دادن پیشقدم شود و اگر به نظر می رسد که این اتفاق نخواهد افتاد، فقط از حرکت مختصر سر به عنوان ادای احترام استفاده کند.

نکته جالبی که در مورد دست دادن وجود دارد، این است که شما از هر فرهنگی که باشید دست دادن تان ناخودآگاه 3 نوع تاثیر به طرف مقابل منتقل می کند، حتی اگر آگاهانه قصد القای آن را نداشته باشید:

تسلط
او به دنبال مسلط شدن بر من است، پس باید حواسم را جمع کنم.


فرمانبری
می توانم بر این فرد حکمرانی کنم و کاری کنم که او از من اطاعت کند.

مساوات
من با این شخص راحت هستم و هیچ کدام قصد مسلط شدن بر دیگری را نداریم. همانطور که گفته شد، ما توانایی تحریف این احساسات را نداریم چون خودان هم از وجودشان آگاه نیستیم و این احساسات با دست دادن بین ما رد و بدل می شود، بنابراین یک اثر آنی بر حسی که در آن لحظه نسبت به هم داریم می گذارد. حتی اگر زبان گفتارمان با آن در تعارض باشد و اتین اثر آنی به مراتب بیشتر از کلاممان بر سرانجام این ملاقات تاثیر خواهد گذاشت.

حالا ببینیم این 3 نوع احساس بر چه اساسی ایجاد می شوند. نکته های کلی که هنگام دست دادن باید متوجه آن باشیم، محکم و استوار یا نرم و شل دست دادن است.

 ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

تشخیص شخصیت از روی واکنش مغز به کلمات

 برای استخدام در شغلهای حساس؛

نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد با مطالعه دقیق واکنش هر فرد به کلمات می توان پی به شخصیت وی برد.

به گزارش مهر، گروهی از محققان در مرکز زبان، مغز و شناخت ایالت باسک اسپانیا سیگنالهای مغزی ۴۵ داوطلب را در حین خواندن کلمات مخفف نظیرFBI وDVD مورد مطالعه دقیق قرار دادند تا بتوانند از روی بررسی واکنش مغز آنها به این عبارات، پی به شخصیت تک تک این افراد ببرند.
salamatomehr
آنها برای این منظور از برنامه های رایانه ای جهت تشخیص تفاوت دیدگاهها در میان این افراد استفاده کردند. نکته جالب توجه اینجا بود که واکنش این افراد به عبارتهای مشخص آنقدر متفاوت بود که برنامه های مورد استفاده با ضریب درستی ۹۴ درصد عمل کردند.

 

 ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

تکنیکها و فنون گوش دادن فعال - یک تکنیک اساسی مشاوره

گوش دادن فعال یافتن معنای گفتار دیگران در ذهن خود است. با این تعریف شنیدن با گوش دادن متفاوت است. شنیدن فعالیتی جسمی است و نیازی به یادگیری ندارد، چرا که دستگاه شنیداری ما غیرارادی در اثر برخورد با صداها ، تحریک شده و شنیدن احساس می‌شود. اما گوش دادن فعالیتی ذهنی است که نیازمند یادگیری است و تا به آن توجه نکنیم ادراک نمی‌شود. ما با گوش‌های خود می‌شنویم، اما با  مغزمان گوش می‌دهیم

  

 ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ویژه اعضا خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

13 قسمت مهم بدن برای ارتباط موثر در مدیریت Effective relationship management

سر

از این عضو برای نه گفتن در زمان مناسب استفاده کنید برای گفتن نه در زمان مناسب شک نکنید در این صورت دیگران می فهمند که شما یک آدم حسابی هستید به هر چیزی بله نمی گویید و احترامشان نسبت به شما افزایش می یابد نه اینکه فقط دوستتان داشته باشند.

2 ـ چشم

در لحظه مناسب بگویید که متاسفم وقتی اشتباه می کنید طوری با احساس و گرمی بگویید متاسفم که دیگران حس کنند که اشتباهاتشان شما را هم اندازه آنان اذیت کرده است بگذارید چشمانتان این را نمایش دهد همکاران به خاطر این اظهار تاسف ها به شما احترام می گذارند و سخت تر و هوشمند انه تر کار خواهند کرد چون می دانند که شما هم تاسف های آنها را می پذیرد مردم از بکار بردن حس درونی خود در کارها می ترسند چون حس می کنند رنج ناشی از اشتباه احتمالی بیش از آن است که اصلاً ندای قلبشان را نشوند.

 ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

تیپ شخصیتی شما (احساسی یا منطقی؟)Emotional or logical type راه های تقویت هر نیمکره و توصیه های لازم به افراد

انسان ها به دو  دسته تقسیم می شوند:

افراد احساسی افرادی هستند که بر پایه احساسات و عواطف خود تصمیمات زندگی شان را می گیرند .

     - نیمکره راست مغزشان فعال تر است .

     - دارای خصوصیاتی همچون خلاقیت، احساسی بودن، کلی نگر بودن، بلند پروازی و رؤیایی بودن و دل رحم      بودن و ... می باشند .

اما افراد منطقی افرادي هستند که براساس عقل و منطق و استدلال خود تصمیم گیری می کنند.

    - نیم کره چپ مغزشان فعال تر 

    -خصوصیاتی همچون: نظم، منطقی بودن، پرداختن به جزئیات، واقع گرا بودن تحلیل و استنتاج را دارا می باشند.

افراد منطقی یا احساسی هر کدام به نوبه خود عالی هستند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد در واقع این دو گروه مکمل یکدیگر در روابط اجتماعی سالم هستند.

 ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ادامه مطلب خانواده و ازدواج > روانشناسی ارتباطات غیر کلامی

بررسی و تحلیل رابطه شخصیت افراد بر اساس نوع گروه خونی

بخشی از شخصیت شما در رگهایتان جاریست آیا گروهای خونی می توانند باعث ایجاد یک خصوصیت یا عادت شخصی شوند؟شاید بله...شاید هم نه...برای نزدیک شدن به پاسخ این مقاله را بخوانید.

اما فراموش نکنید که اتکا به یک مقوله یا دلیل برای قضاوت در مورد اشخاص تنها نوعی ساده لوحی است. این مورد فقط بخشی از شناخت شخصیت را شامل میشود و برای شناخت و درمان دقیق افراد نیازمند مراجعه به متخصصین روانشناسی است . 

                  

 ۱۳۹۳/۱۱/۲۲ادامه مطلب 


صفحه :
پرداخت آنلاینجهت پرداخت آنلاین پس از عضویت در سایت سلامت و مهر وارد پنل کاربری خود شوید
درگاه پرداخت موبایلی USSD به منظور خرید آسان و امن و قابل دسترس در همه جا راه اندازی گردید .
لطفا عدد #4790 *97*788* را شماره گیری نمائید [جهت خریدهای بیش از 5000 تومان] با تشکر

تبلیغات
پنجمین کنفرانس بین المللی روانشناسی ، علوم تربیتی و سبک زندگی


نظرسنجی

بیشتر علاقمند به کدام مطالب در زمینه ی روانشناسی هستید؟

ازدواج و خانواده
کتاب
نرم افزار تخصصی
پاورپوینت تخصصی
فیلم آموزشی و تخصصی
مقالات علمی بر اساس موضوع
عکس های تخصصی
کودک و نوجوان
سالمندی
جملات جالب و داستانهای آموزنده
همسر یابی با کمک مراکز مشاوره رسمی و متخصصین
استعداد یابی و خرید ایده های علمی و کاربردی شما
پاورپوینت(عمومی) جالب و خواندنی 
 
آخرین ارسال ها :

آموزش چند سناریو به والدین جهت مقابله فرزندان با درخواست های جنسی دیگرانخلاصه تاریخچه نظریات شخصیت مراسم اهداء پروانه اشتغال تخصصی ، 125 روان شناس و مشاورCyberchondriaجست و جوی بیماری ها در اینترنت یا compucondria کامپیوکندریا ارسال پایان نامه دکتری به کنگره دوسالانه انجمن روان‌شناسی ایران (جهت دریافت جایزه دکتر سیاسی)عوارض تماشای فیلم مستهجن+ راهکار پیشگیری و درمانشروع دوره فوق دکتری ( سایکوسوماتیک ، پزشکی روان تنی ) در دانشگاه فردوسی مشهدتاثیر شلوغی و آلودگی شهری بر اختلال هورمونی زنان و مشکلات یائسگیحقوق مراجعان به روانشناسان و مشاوران چه مواردی است ؟ دانلود رایگان پاورپوینت شاد زیستن ( زندگی شادمانه )تکنیک + علل
همایش ها و کنفرانس ها :

ادامه...

آمار سایت :
کاربران آنلاین : 1 نفر
بازدید امروز : 623 بار
کاربران امروز : 107 نفر
بازدید دیروز : 619 بار
کاربران دیروز : 121 نفر
بازدید کل : 3728222 بار

ارسال رزومه روانشناسان جهت همکاری :رزومه خود را در قالب PDF یا WORD ارسال کنید.
 
   

                 مهمترین اخبار امروز

 تمامی حقوق مادی و معنوی برای وب سایت سلامت و مهر محفوظ است. 1393©

 

Copyright © 2014 | www.salamatomehr.com | all rights reserved 

 
پویش Designed and Powered By : PooyeshIT